Persoal do centro

Órganos de goberno e xestión do Colexio para o curso 2016-17:

  • Órganos unipersoais
    • Representante da Congregación (REC): Raquel Amigot Goyena

    • Directora Xeral e Pedagóxica: Mónica Maseda Rodríguez

    • Xefe de Estudos: José Carlos Couce Rico

    • Coordinadora de Ed. Infantil: Fátima Miguéns Castro

    • Coordinadora de Ed. Primaria: Rocío Videla Martínez

    • Coordinadora de C. F.: Susana Pais Bouzón

    • Coordinadora de A. E.: Coral Arufe Salgueiro

    • Coordinadora de Calidade: Isabel Carreira Rial

    • Administración: Manuela García Martínez

    • Secretaría: Ana María Xaubet Sevilla

    • Portería: Mercedes Vilas Aballe e María Pais Bouzón

    • Encargado de mantemento: José Manuel Rodeiro Carrillo

  • Equipo Directivo
    • Directora: Mónica Maseda Rodríguez

    • Xefe de Estudos: José Carlos Couce Rico

    • Coordinadora de Ed. Infantil: Fátima Miguéns Castro

    • Coordinadora de Ed. Primaria: Rocío Videla Martínez

    • Coordinadora de C. F.: Susana Pais Bouzón

    • Coordinadora de A. E.: Coral Arufe Salgueiro

  • Consello da Comunidade Educativa
    • Directora:
      • Mónica Maseda Rodríguez

    • Representantes da Entidade Titular:

      • Matilde Ballesteros Parente
      • María Isabel Pardavila Domínguez
      • Mercedes Vilas Aballe

    • Representantes de Pais/Nais:

      • Mónica López Piñeiro
      • Mª del Pilar Freire Nieto
      • Manuela Queiro Mato
      • Mª Salomé Rial Castaño

    • Representantes de Mestres/as:

      • Mercedes de la Fuente Caamaño
      • Mª Luisa Rodríguez Martínez
      • Roberto Gómez Fernández
      • Eva Moreno Herrera

    • Representantes de Alumnos/as:

      • Pendente renovación

    • Representante de Persoal de Administración e Servizos:

      • Manuela García Martínez
  • Claustro de Profesores/as
    • EDUCACIÓN INFANTIL
      • 4ºA :: Catalina Vilanova Tubío
      • 4ºB :: Mercedes de la Fuente Caamaño
      • 5ºA :: Marta Luisa Bravo Pérez
      • 5ºB :: Matilde Dosil Vieites
      • 6ºA :: Fátima Miguéns Castro (Coordinadora)
      • 6ºB :: Mª Isabel Pardavila Domínguez

      Outros Profesores/as

      • Coral Arufe Salgueiro
      • Roberto Gómez Fernández
      • Mª José Lago Leis

      EDUCACIÓN PRIMARIA

      • 1ºA :: María Pestonit Bello
      • 1ºB :: Juan Manuel de Arriba Vide
      • 2ºA :: Mª Pilar Ferrer Romero
      • 2ºB :: Mª del Carmen Tomé García
      • 3ºA :: Mª del Mar Moreno Hermida (Coord. 1º, 2º e 3º)
      • 3ºB :: Mª Luisa Rodríguez Martínez
      • 4ºA :: Rocío Videla Martínez (Coord. 4º, 5º e 6º)
      • 4ºB :: Mª Isabel Juanas González
      • 5ºA :: Mª del Carmen López Pérez
      • 5ºB :: Mª Dolores Pestonit Maceiras
      • 6ºA :: Iria Balayo Abeijón
      • 6ºB :: Mª Belén Parada Pérez

      Outros Profesores/as

      • José María Alonso Martínez
      • Coral Arufe Salgueiro
      • Xosé Manuel Barreiro Insua
      • Estibaliz Campelo Izquierdo
      • Roberto Gómez Fernández
      • Mª José Lago Leis
      • Mª del Carmen López Castro
      • Javier Rodríguez Collazo
      • Martina Velo Rodríguez

      EDUCACIÓN SECUNDARIA OBRIGATORIA

      • 1ºA :: Mónica González Eiras
      • 1ºB :: Mª Begoña López Fernández
      • 2ºA :: Mª Mercedes Ons Insua
      • 2ºB :: Isabel Carreira Rial
      • 3ºA :: Eva Moreno Herrera
      • 3ºB :: Jorge Iglesias Pérez
      • 4ºA :: Laertes J. Pérez Vidal
      • 4ºB :: Miguel Ángel Díaz Morán

      Outros Profesores/as:

      • Mª Victoria Ageitos Otero
      • José Carlos Couce Rico (Xefe de Estudos)
      • Eva García Tubío
      • José Manuel González Canabal
      • Manuel González García
      • Inés Iglesias Romero
      • Mónica Maseda Rodríguez (Directora)
      • Rosa Mª Quiroga Marí
      • Javier Rodríguez Collazo
      • Xosé Antón Vázquez Prado

      CICLOS FORMATIVOS GRAO MEDIO: XESTIÓN ADMINISTRATIVA E COMERCIO

      • Ana Castro López
      • Cristina Domínguez González
      • Manuela García Martínez
      • José Manuel González Canabal (Titor 1º Xestión Administrativa)
      • Mª Begoña López Fernández
      • Mónica Maseda Rodríguez
      • Susana Pais Bouzón (Titora Act. Comerciais e Coordinadora CF)
      • Andrea Rey Souto
      • Miguel Teijeiro Bello (Titor 2º Xestión Administrativa)

       

      EQUIPO DE ORIENTACIÓN

      • Jorge Iglesias Pérez (Coordinador e Orientador)
      • Coral Arufe Salgueiro (Prof. apoio)
      • Estíbaliz Campelo Izquierdo (Prof. apoio)
      • Mercedes Ons Insua (PT, AL)
      • Rosa María Quiroga Marí (PT e mediadora)
      • Coordinadores de etapa

      EQUIPO DE ACCIÓN EVANXELIZADORA

      • Coral Arufe Salgueiro (Coordinadora)
      • Matilde Dosil Vieites
      • Mercedes Ons Insua
      • Susana Pais Bouzón